קליניקת הדרכות

קנאביס רפואי והמוצרים המופקים ממנו, הינם תכשירים טבעיים המשפיעים על כלל מערכות הגוף באופן שונה בין אדם למשנהו ומכך גם הליך ההסתגלות לטיפול משתנה. לכן ישנה חשיבות עליונה בקבלת הדרכה אישית לצריכה נכונה והכוונה ע"י צוות רפואי מוסמך מתחילת הטיפול וליווי רציף במהלכו.

חברת תיקון עולם הראשונה בעולם שהקימה קליניקת הדרכות של אחים/יות מוסמכים, מבתי החולים המובילים בארץ. האחים/יות עברו הכשרה להדרכה והתאמת טיפול וזנים בהתאם לאנמנזה (ע״ע היסטוריה רפואית) ועל-סמך כל המחקר, הידע והניסיון של תיקון עולם.

מחלקת הילדים של תיקון עולם מורכבת ממערך של אחיות/ים מקצועיים ומנוסים, סוקרים ייעודיים ומזכירה רפואית. הצוות מלווה כיום למעלה מ-1,500 ילדים ומתבגרים, מגיל 3 שבועות ואילך, במקצועיות, ברגישות ובתאום עם כל הגורמים המטפלים.

הקליניקה נמצאת ברחוב השל"ה 9 בת"א. ההדרכות נעשות בתאום מראש בלבד דרך שירות הלקוחות בצ'ט כאן באתר או במענה הטלפוני. לאחר ההדרכה ניתן להתייעץ טלפונית עם הצוות הרפואי בכל הנוגע לטיפול במוצרינו, יש לפנות דרך שירות הלקוחות ואח/ות יצרו קשר. ההדרכה ניתנת בתשלום חד פעמי, במחיר שקבע משרד הבריאות והוא אחיד לכל הספקים.

מטופלי תיקון עולם מוזמנים להדרכת טיפול באידוי ללא תשלום ובתאום מראש בלבד.

*ניתן לעבור הדרכה בשפות: עברית, אנגלית, ערבית ורוסית. 

בהדרכה, מקבל/ת המטופל/ת מידע כללי אודות הקנאביס הרפואי, תופעות לוואי אפשריות, הסבר בירוקרטי שחשוב לדעת וכן התאמה אישית של המוצר והזן הנבחר, בהתאם לאנמנזה  (ע״ע היסטוריה רפואית), רצונותיו/ה של המטופל/ת ותוצאות הטיפול המיוחלות. כמו כן, מקבל/ת המטופל/ת הנחיות לניצול אופטימלי של המינון הנקבע מבעוד מועד, על ידי הרופא ושילוב נכון עם התרופות הקונבנציונליות במידה וקיימות. 
במהלך ההדרכה, יעשה ניסיון ראשוני, ע״י המטופל/ת, בתרופה, בהשגחה ובליווי של איש צוות מוסמך ובעל ניסיון. (לרוב, גם בליווי קרוב משפחה של המטופל/ת)
השפעת התרופה יכולה להשתנות מעת לעת (כמו גם מצבו/ה של המטופל/ת) ולכן הקמנו מערך הדרכות שמלווה את המטופל/ת גם לאחר ההדרכה הראשונית, המעניק מענה טלפוני על ידי הצוות הרפואי במידת הצורך.
 
►הדרכת קנאביס רפואי בתיקון עולם
 
דרכי צריכה:
 
דרך יעילה לשימוש בתרופה, כיוון שהעשן הנכנס לריאות ונספג במחזור הדם, משפיע באופן כמעט מיידי (כעבור מספר שניות/דקות). ההשפעה המהירה מאפשרת שליטה מירבית במינון ובכך הופך השימוש ליעיל ובטוח.
 
דרך זו מתאפשרת הודות למכשיר האידוי VAPORIZER. המכשיר מייצר אדים בטמפרטורה גבוהה, המאפשרת את פירוק החומרים הפעילים אך לא את שריפתם, כך שהמטופל שואף אדים המכילים רק את החומרים הפעילים ללא עשן השריפה. מטופלי תיקון עולם מוזמנים להדרכת אידוי ללא תשלום ובתאום מראש בלבד.
 
שמן: 
מופק ממיצוי של פרחי הקנאביס, בתמהיל של שמן זית, נספג מתחת ללשון ובריריות של חלל הפה ישירות אל מחזור הדם. 
תחילת ההשפעה ומשך זמנה שונה מדרכי צריכה אחרות.
 
שיטת מיצוי חדשה CO2:
 
חלק מהשמנים של החברה עברו לשיטת מיצוי במכונת CO2, הטכניקה המתקדמת ביותר בעולם.
השינוי נעשה במסגרת תהליכי התייעלות, שיפור איכות המוצרים ובהתאמה לגידול במספר המטופלים.
מיצוי co2 סופר-קריטי (Supercritical Fluid) מופק גם הוא מפרחי הקנאביס של הזנים המוכרים לכם.
השמן מופק באמצעות שימוש בגז ממס במצב צבירה קריטי (בין נוזל לגז), אליו ניתן להגיע אך ורק באמצעות ציוד מעבדה מתקדם.
יכולת המיצוי המצוינת מאפשרת מגוון רחב יותר של חומרים ממוצים השומרים על מצבם היציב ובאיכות גבוהה.
בנוסף, תהליך המיצוי בפחמן הדו חמצני נחשב לבטוח ביותר לשימוש.
המראה צלול והטעם עדין יותר עקב חומרים שאינם ממוצים בשיטה זו כגון כלורופיל, היוצר את הטעם המר והצבע הכהה. 
מאחר ומדובר בשיטה חדשנית אנחנו עוקבים מקרוב אחר הטיפול וההשפעה.
בכל שאלה פרטנית בנוגע לטיפול ניתן לפנות לצוות הרפואי דרך שירות הלקוחות או ישירות למייל:
לטיפול במבוגרים: nurse@tikun-olam.co.il למחלקת הילדים:pediatric@tikun-olam.co.il
 
קפסולות:
פרחי קנאביס טחונים הניתנים לבליעה, אשר ספיגתם אל מחזור הדם מתבצעת דרך מערכת העיכול ולכן משך ההשפעה ארוך יותר ושונה מאדם למשנהו.
את הקפסולות אנו ממליצים ליטול לאחר הדרכה רפואית מוסמכת בלבד, שכן יש לנקוט במשנה זהירות על מנת להגיע למינון נכון ויעיל. 
 
 
תכונות פרמקוקינטיות (ע״ע מסלול התרופה בגוף מרגע הנטילה ועד המטרה):
ספיגה: 
 
ספיגת הקנאביס בגוף משתנה בין דרכי מתן השונות. כאשר נצרך הקנאביס בשאיפה, הקנבינואידים נספגים דרך הריאות אל הדם תוך דקות ספורות, ומגיעים לריכוז מקסימאלי בדם בתוך כ- 10- 15 דקות. באופן צריכה זה, הזמינות הביולוגית היא כ-40%.
הספיגה תלויה מאוד בהבדלים פיזיולוגים בין מטופלים, בטמפרטורת חימום הקנאביס ומשך החימום, בפרקי הזמן שבין שאיפה לשאיפה, מספר השאיפות, אורך השאיפה ובסיבולת הריאה.
כאשר נצרך הקנאביס בבליעה, ספיגתו בגוף איטית יותר ועם שוני גדול יותר בין מטופל למטופל. הריכוז המקסימאלי של הקנבינואידים בדם מופיע אחרי כ-45 דקות עד שעתיים (משתנה בין מטופל למשנהו ואם המוצר נצרך על קיבה ריקה, או לא. צריכתו יחד עם אוכל שומני ו/או מתוק- מאיצה ומשפרת את הספיגה). הזמינות הביולוגית בדרך מתן זו היא כ-10%, כלומר, רק רבע מהזמינות הביולוגית של אותה כמות, אם נצרוך אותה בשאיפה, בעיקר בגלל אפקט המעבר הראשון (first pass effect) בכבד.
 
פיזור:
לאחר הספיגה, הקנבינואידים מתפזרים בכל הגוף. ריכוזם עולה, במהירות הגבוהה ביותר, ברקמות עם אספקת דם גדולה כמו מוח, ריאות, כבד וכליות.
חלק מהקנבינואידים מצטברים ברקמת שומן.
לקנבינואידים יש קשירה חזקה לחלבוני פלזמה.
נפח הפיזור שלהם הוא כ-10 ליטר לקילוגרם משקל גוף.